ponuky voľných pracovných miest

Práca zdravotná sestra

Práca v zdravotníctve patrí vo všeobecnosti k tým najnáročnejším a na Slovensku to pri ocenení práce v zdravotníctve platí dvojnásobne.

Je jedno či je človek lekár, sanitár alebo zdravotná sestra, tlak na zdravotnícky personál je skutočne veľký. Prečo sa teda ľudia v zdravotníctve stále zamestnávajú?

Odpovede na túto otázku môžu byť rôzne. Zdravotné sestry sú tie, ktorých práca je z celého personálu nemocníc a polikliník snáď tá najnevďačnejšia. Okrem toho, že je náročná fyzicky, dá zabrať aj po stránke psychickej.

Popri mnohých hodinách strávených pomocou pacientom s tými niekedy aj najzákladnejšími úlohami, berú zdravotné sestry na seba aj úlohu tých, ktorí sú k dispozícií vždy, keď sa pacient potrebuje vyrozprávať, čo dá niekedy naozaj zabrať aj tomu najodolnejšiemu človeku.

Napriek tomu prichádzajú každý rok do nemocníc nové a nové zdravotné sestry, ktoré hľadajú uplatnenie všade, kde sa dá. Najmä pomoc ľuďom je to, čo zdravotné sestry núti prichádzať každé ráno do práce.

Dnes sa však môžu zdravotné sestry zamestnať aj v zahraničí, čo mnohé skutočne využívajú. Vidina lepšieho zárobku je predsa len lákavá a keď sa dá, oplatí sa ju využiť.

Preto mnoho zdravotných sestier odchádza hneď po dokončení štúdia do Nemecka, Anglicka, ale aj do Čiech.

Ak teda pracujete ako zdravotná sestra práca na Slovensku alebo terajšom oddelení vás už nenapĺňa, vyskúšajte niečo nové. Či už sa rozhodnete pre iné oddelenie alebo inú nemocnicu, či dokonca iný štát, pamätajte, že zmena je život a zmenami získava človek nové skúsenosti, ktoré sa v živote vždy zídu.

Nech už pracuje zdravotná sestra hocikde, jedno by si však mala pamätať vždy. Jej pracovným poslaním je pomáhať chorým aj ich príbuzným vždy a za každých okolností.


Tento záznam bol zaslaný Práca online a označený , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.